Darsonwalizacja

Magic Beauty

Często po wykonanych zabiegach kosmetycznych skóra jest dosyć podrażniona. Zwłaszcza po nakłuciach i usuwaniu zaskórniaków oraz innych głęboko zagnieżdżonych zanieczyszczeń. W celu znacznego złagodzenia efektów ingerencji igłą lub śladów po wyciskaniu stosowany jest zabieg darsonwalizacji, podczas którego wykorzystuje się prądy d'Arsonvala.

Są to prądy o bardzo wysokiej częstotliwości (300-500 kHz), o długości fali 1000-600 m oraz natężeniu rzędu miliamperów. Generowane są one poprzez transformator, który zwiększając napięcie prądu sieciowego i będąc połączonym z układem kondensatorów wytwarzających gasnące drgania elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, oddzielone długimi przerwami przekazują prąd do ciała

Obecnie zabieg darsonwalizacji wykonywany jest za pomocą urządzenia, którego elektrody przekazują prąd na skórę. Elektrody przypominają swoim wyglądem bardzo cienkie, podłużne żarówki lub bańki szklane o kształtach: grzybkowym, grzebieniowym, łukowym, pręcikowym lub wałkowym. Wykorzystywanie wyżej wymienionych kształtów zależy od obszaru, jaki będzie leczony. Zazwyczaj końcówka grzybkowa stosowana jest do twarzy lub dekoltu. Grzebieniowa do działania na skórę głowy, łukowa do szyi lub ramion. Pręcikowa do małych zmian skórnych, zaś wałkowa do większych powierzchni ciała, jak np. pleców.

Darsonwalizacja – przebieg zabiegu

Zabieg darsonwalizacji jest zazwyczaj stosowany jako uzupełnienie innych zabiegów. Najczęściej kosmetyczki wykorzystują go do tzw. „uspokojenia skóry” po zabiegach mocno oczyszczających lub po nakłuciach skóry. Obrazowo ujmując, procedura polega na włączeniu urządzenia do darsonwalizacji i przemieszczaniu szklanej końcówki po skórze. Przedostający się do skóry prąd oddziałuje na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry. Podczas zabiegu widać pomarańczowe iskrzenie, jakie zachodzi w końcówce. Procedura jest całkowicie bezbolesna i spełnia również funkcje relaksujące. Prąd ma korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mięśnie twarzy. Ponadto, wytwarzający się ozon, podczas działania urządzenia, ma działanie dezynfekujące. Działanie ładunków wpływa również korzystnie na rozszerzone naczynka krwionośne, odżywienie oraz przemianę materii w tkance skórnej.

Darsonwalizacja – zalecenia do przeprowadzenia zabiegu

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i jest szczególnie zalecany do stosowania:

  • w przypadku łagodzenia wszelkich podrażnień skóry
  • przeciw trądzikowi
  • w terapii przeciw starzeniowej
  • przeciw wypadaniu włosów.
  • łojotoku skóry głowy
  • łojotoku skóry pleców
  • łysieniu łokotokowym
  • odmrożeniach
  • świądzie
  • usuwaniu brodawek

Darsonwalizacja przyczynia się do:

- przyspieszenia przemiany materii w komórkach skóry, zwiększenia absorpcji substancji leczniczych zawartych w kosmetykach, rozgrzewania komórek skóry, działania bakteriobójczego.

Przeciwwskazania:

ciąża, nadciśnienie, obrzęki, choroby serca, uszkodzenia i rany na skórze, stany zapalne, gorączka, astma, implanty metalowe.

Darsonvalizacja - 1zł/ min